Отворен конкурс за пријаву за програм SIGMA Agile

Стипендије програма Еразмус Мундус акција 2 – мрежа размене

SIGMA Agile је Еразмус Мундус акција 2 програм који је намењен размени студената и запослених на високошколским установама из ЕУ земаља и земаља Западног Балкана. Размена студената и запослених је покривена одговарајућим стипендијама и цео програм финансира Европска комисија.

Програм окупља групу универзитета из ЕУ земаља и групу универзитета са Западног Балкана (партнери на пројекту), који између себе могу размењивати студенте на свим нивоима студија, као и запослене, и то административни и академски кадар.

Универзитет у Крагујевцу није партнер у овој мрежи размене, али свакако може учествовати у истој кроз циљну групу 2 (Target Group 2):

·  студенти мастер и докторских студија могу аплицирати за размену (1 или 2 семестра),

·  дипломци могу аплицирати за целе мастер или докторске студије

·  запослени на факултетима Универзитета у Крагујевцу могу аплицирати за размену у трајању од месеца дана или за размену као пост-докторанти у трајању од 6 месеци

Заинтересовани бирају жељену институцију на основу академске понуде (да бисте пронашли институцију која вам највише одговара, погледајте академску понуду свих универзитета из ЕУ-а који су укључени у овај програм):

·  University of Warsaw, Poland

·  City University London, UK

·  Humboldt University, Germany

·  Lappeenranta University of Technology, Finland

·  University of Milan, Italy

·  University Nova de Lisboa, Portugal

·  University of Salzburg, Austria

· University of Twente, ITC, The Netherlands

·  Pompeu Fabra University, Spain

Рок за пријаву: 10. фебруар 2015. године (1 p.m. CET)

Процес пријаве погледајте овде.

Детаље о стипендији и трајању мобилности погледајте овде.

Додатне информације можете наћи на званичном сајту програма.

Више о Еразмус Мундус програму и осталим мрежема размене можете видети на сајту Универзитета, у секцији Мобилност наставника и студената