Отворен конкурс за мастер и докторске студије на Централно-европском универзитету у Будимпешти за 2017/18. годину

Централно-европски универзитет у Будимпешти расписао је конкурс за мастер и докторске студије за академску 2017/18. годину.

Доступно је 50 мастер и докторских програма, као и пуне/парцијалне стипендије као вид финансијске подршке студентима.

Мастер програми трају годину или 2 (у зависности од трајања завршених основних студија), а докторске студије трају 3 или више година.

Кандидати заинтересовани за студије на овом универзитету морају имати међународно признате сертификате познавања енглеског језика.

Више информација о овим програмима можете видети овде.

Централно-европски универзитет обезбеђује бројне стипендије и различите видове финансијске помоћи за студенте из читавог света.

Кандидати заинтересовани за стипендију морају попунити секцију Financial Aid приликом попуњавања пријавног формулара за жељени студијски програм.

Стипендије за мастер студије додељују се на основу академских заслуга, док ће кандидати пријављени на програм докторских студија аутоматски бити разматрани као кандидати за стипендију.

Више информација о стипендијама можете погледати на овом линку, као и у брошури програма, коју можете наћи овде.

Рок за пријаву: 01. фебруар 2017. године

Више информација о овом програму можете наћи на адреси: линк1, линк2