Немачка фондација за заштиту животне средине: стипендије за истраживање у Немачкој

Немачка фондација за заштиту животне средине (Deutsche Bundesstiftung Umwelt, DBU) од 2009. године омогућава студентима из Србије, Црне Горе, Македоније, Босне и Херцеговине, Хрватске и Албаније да у оквиру програма стипендија за Централну и Источну Европу аплицирају за стипендије за истраживање у Немачкој.

Годишње се додели 60 стипендија.

Област: заштита животне средине

Трајање програма: 6 – 12 месеци

Стипендије су доступне за истраживачки боравак на универзитетима, институтима, приватним компанијама у Немачкој.

Профил кандидата:

• завршене мастер студије (диплома не старија од 3 године)
  • познавање немачког језика (до почетка мобилности знање језика треба да буде на Б1 нивоу)
  • Приоритет ће имати кандидати који нису раније били на истраживачком боравку у Немачкој

Рок за пријаву: 01. август 2016. године

Начин пријаве:

• Оналјн пријава
  • Интервју (новембар 2016.)

Почетак стипендије: фебруар 2017. годинe

Почетак истраживачког периода: Март 2017. године

Стипендијом је покривена месечна новчана накнада (1060 евра), курс немачког језика, осигурање, учешће на догађајима и семинарима.

Контакт особа и координатор за ДБУ програм стипендија за Србију:

др Ана М. Петровић,
Српска академија наука и уметности
Географски институт "Јован Цвијић“
Телефон: +381 (0) 64 42 33 605
Имејл: borisavljevic.ana@gmail.com

Више информација о овом програму на српском језику можете видети овде.

Више информација о овом програму можете видети на сајту Немачке фондације за заштиту животне средине

Извор: najstudent