Национални програм стипендија - Словачка

Стипендије за студентску размену, истраживање и размену наставног особља у Словачкој за академску 2014/15. годину

За овај програм стипендирања могу се пријавити:

А) студенти који студирају 2 степен студија на неком страном универзитету и који су позвани да проведу 1 или 2 семестра на неком приватном или државном универзитету у Словачкој

Б) студенти докторских студија на неком од страних универзитета, који су позвани да обаве неко истраживање/део студија на неком приватном или државном универзитету или некој екстерној образовној организацији (од 1 до 12 месеци)

В) универзитетски професори који су позвани да гостују као предавачи на неком приватном или државном универзитету, или да реализују истраживачки/уметнички боравак у Словачкој (од 1 до 12 месеци)

Рок за пријаву: 30. април 2014. године (за студијске боравке током 2014/15. академске године) и 31. октобар 2014. (за летњи семестар школске 2014/2015. године)

Више информација о програму и начину пријављивања видети овде.