Max Weber  стипендије за постдокторски програм обуке у Италији, 2014/15.

Макс Вебер програм, постдокторски програм обуке, нуди једногодишње и двогодишње стипендије у области друштвених и хуманистичких наука на Европском универзитетском институту у Фиренци.

За стипендију могу конкурисати кандидати свих националности који су завршили докторске студије (или су званично прихваћени за одбрану тезе до времена почетка програма) у следећим областима: економија, право, друштвене и политичке науке, који желе да наставе своју академску каријеру сконцентрисани на своје истраживање и повећање академске праксе у мултидисциплинарном окружењу. Могу су да се пријаве на конкурс за стипендију најкасније 5 година по заврештку докторских студија.

Стипендије се додељују за период од једне или две године, а кандидати би требало да назначе жељени период у пријави; покрива месечну стипендију и здравствено осигурање; трошкови путовања биће рефундирани.

Стипендисти ће бити одабрани на основу истраживачких достигнућа и потенцијала и интересовања за академску каријеру.

Рок за пријаву: 25. 10. 2013.

Више о програму и начину пријаве видети на: Max Weber Fellowships

Извор: Stipendije info