Летњи универзитет у Будимпешти

Четврти међународни летњи курс Зелена индустрија - стазе ка индустрији будућности заједно реализују Централно-европски универзитет у Будимпешти и UNIDO институт за развој капацитета, са циљем развоја иновативних решења и изградње нових капацитета у индустријском развоју.

Програм је намењен младим професионалцима и студентима докторских студија са предзнањима у областима везаним за област зелене индустрије (Од кандидата се очекује да имају предзанања о системима менаџмента у области заштите животне средине, еко дизајна и др.). Неопходно је познавање енглеског језика.

Курс је интердисциплинарне природе и састоји се из два дела:
  • Прелиминарно учење на даљину (онлајн, у трајању од месец дана)
  • Резиденцијални део курса у трајању од две недеље (29. јуна – 10. јула 2015. у Будимпешти

У оквиру програма могуће је аплицирати за стипендију: пуну, парцијалну или ослобађање од трошкова школарине.

Рок за пријаву: 20. фебруар 2015. године

Више о програму видети овде.

Извор: najstudent