Коперникус стипендијe

Стипендије намењене студијском боравку у трајању од једног семестра на високошколским институцијама у Берлину и Хамбургу.

За студенте из Источне, Централне и Југоисточне Европе доступно је од 6 – 10 стипендија по семестру.

Трајање програма: око 6 месеци.

У оквиру програма, полазници похађају и праксу у трајању од 2-3 месеца.

Профил кандидата:
  • Студенти права, економије, архитектуре, хуманистичких и друштвених наука (изузетак Хамбург који не додељује стипендије за хуманистичке науке)
  • Завршена најмање три семестра студија у време почетка стипендије
  • Међународно признати сертификат познавања немачког језика (ниво Б2 или Ц1)

Стипендија покрива трошкове живота, смештаја и исхране, трошкове здравственог осигурања, трошкове уписа на програм, трошкове превоза и визе, и месечну новчану накнаду од 220 еура.

Како би могли да аплицирају за стипендију, заинтересовани кандидати морају пронаћи студијски програм који ће похађати на Хумболт универзитету.
Академску понуду Хумболт универзитета погледати на адреси: овде

Уколико на Хумболт универзитету не пронађете студијски програм сродан студијском програму који сада похађате, не можете се пријавити за ову стипендију.

Рок за пријаву: 01. 03. 2015. (за програме који почињу од априла) и 01. 09. 2015. (за програме који почињу од октобра)

Више о програму и начину пријаве видети овде.

Извор: studentskizivot