Конкурс за стипендирани једносеместрални студијски боравак на Универзитету „Константин филозоф“ у Нитри, Словачка

Еразмус+ Кључна акција 1 – кредитна мобилност

У складу са потписаним интер-институционалним уговором за размену са Универзитетом „Константин филозоф“ у Нитри, студенти Педагошког факултета у Ужицу Универзитета у Крагујевцу могу се пријавити за стипендирану мобилност и то:

• студенти основних академских студија, мобилност у трајању од једног семестра (4 месеца)
  • студенти мастер академских студија, мобилност у трајању од једног семестра (4 месеца)

Доступне области студија: Education, Teacher training

Потребна документа за пријаву:

• Пријавни формулар 1 (молимо преузмите форму)
  • Пријавни формулар 2 (молимо преузмите форму)
  • Мотивационо писмо на енглеском језику (1 до 2 стране)
  • CV са фотографијом (обавезно навести контакт адресу и телефон) – препорука Europass CV
  • Предлог уговора о учењу (молимо преузмите форму)
  • Листе положених испита и превод на енглески *
  • Копије диплома и превод на енглески (за студенте који се пријављују за размену на нивоу мастер студија) *
  • Потврда/сертификат о познавању енглеског језика **  (мин. Б1 ниво)
  • Копија пасоша

Рок за пријаву: 22. март 2019. године, до 12:00 сати

Академска понуда Универзитета „Константин филозоф“ у Нитри на страним језицима доступна је ОВДЕ.

Академска понуда Универзитета „Константин филозоф“ у Нитри на словачком језику доступна је ОВДЕ.

Информације о систему оцењивања погледајте ОВДЕ.

Информације које се тичу визе и боравишне дозволе погледајте ОВДЕ.

Информације које се тичу осигурања погледајте ОВДЕ.

Додатне информације за студенте можете видети ОВДЕ и ОВДЕ.

Током мобилности студенти имају могућност да користе Buddy service.

Напомене:

•  * Пријава и пратећа документа достављају се на енглеском језику (није потребан званичан превод судског тумача);
  • **  Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању енглеског језика, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму.
  • Уговор о учењу (Learning Agreement) подразумева предмете (који се бирају из доле наведене академске понуде на енглеском и/или немачком језику) које студент жели да похађа током размене. Приликом одабира предмета потребно је да се студенти консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету (проф. др Далиборка Пурић), као и са предметним наставницима. У овој фази пријаве попунити само поља која су обележена (1. страна).
  • Уколико желите смештај дому, молимо попуните формулар. Више информација ОВДЕ.
  • Уколико сте заинтересовани за похађање курса словачког језика, молимо попуните формулар. За више информација погледајте ОВДЕ.
  • По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу и доставља листу номинованих кандидата Универзитету  у Нитри.
  • Универзитет у Нитри одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

Информације о стипендији и студијском боравку:

• Период мобилности: зимски семестар (септембар 2019- фебруар 2020.)
  • Месечна стипендија у износу од 800 евра
  • Надокнада за путне трошкове у износу од 275 евра

ПРИЈАВА:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@kg.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 09:00 до 15:00 часова.

Адреса: Универзитет у Крагујевцу

Јована Цвијића б.б.