Конкурс за стипендирани једносеместрални студијски боравак на Ото Фридрих Универзитету у Бамбергу (Немачка)

Еразмус+ Кључна акција 1 – кредитна мобилност

Драги студенти, уколико сте заинтересовани да наредни семестар проведете на неком универзитету у иностранству, сада је права прилика за то. Универзитет у Бамбергу позива студенте Универзитета у Крагујевцу да се  пријаве за академску размену током наредног семестра (летњи семестар 2017/18.).

На основу уговора о сарадњи на конкурс се могу пријавити студенти сва три нивоа студија, у складу са понуђеним студијским програмима на Универзитету у Бамбергу.

Доступне области студија: Education, Humanities incl. Languages, Social Sciences, Business studies, Computer Science

Потребна документа за пријаву:

1. Пријавни формулар (молимо преузмите форму)
2. Мотивационо писмо на енглеском језику (1 до 2 стране)
3. CV са фотографијом (обавезно навести контакт адресу и телефон) – препорука Europass CV
4. Предлог уговора о учењу за студенте 1. и 2. нивоа студија (молимо преузмите форму), односно предлог уговора о учењу/истраживању за студенте докторских студија (молимо преузмите форму)
5. Листе положених испита и превод на енглески*
6. Копије диплома и превод на енглески (за студенте који се пријављују за размену на нивоу мастер или докторских студија)*
7. 1 писмо препоруке (академска препорука професора)
8. Потврда/сертификат о познавању енглеског и/или немачког језика2 (мин. Б1, препоручљиво Б2 ниво)**
9. Копија пасоша

Рок за пријаву: 27. новембар 2017. године, до 12:00 сати

Напомене:

* Пријава и пратећа документа достављају се на енглеском језику (није потребан званичан превод судског тумача);

** Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању енглеског и/или немачког језика, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму.

Уговор о учењу (Learning Agreement) подразумева предмете (који се бирају из доле наведене академске понуде на енглеском и/или немачком језику) које студент жели да похађа током размене. Приликом одабира предмета потребно је да се студенти консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, као и са предметним наставницима. У овој фази пријаве попунити само поља која су обележена (1. страна).

• Контакт листа Еразмус+ координатора на Универзитету у Крагујевцу доступна је овде.
  • Овде  можете видети који су предмети доступни на енглеском језику.
  • Заинтересовани студенти који говоре немачки језик, наравно, могу погледати целокупну понуду Универзитета у Бамбергу и одабрати и предмете које би слушали на немачком језику. Студијске области можете видети овде.

По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу и доставља ранг листу пријављених кандидата Шлеском медицинском универзитету у Катовицама. и доставља листу  номинованих кандидата Универзитету  у Бамбергу.

Номиновани кандидати ће бити позвани на интервју са представницима Универзитета у Бамбергу.

Универзитет у Бамбергу одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

Информације о стипендији и студијском боравку:
  • Период мобилности: летњи семестар (март/април 2018- јул 2018.)
  • Месечна стипендија у износу од 800 евра
  • Надокнада за путне трошкове у износу од 275 евра
  • Могућност смештаја у студентском дому
  • Могућност похађања бесплатног курса немачког језика (март 2018.)
  • Buddy system – подршка локалних студената по доласку у Бамберг

ПРИЈАВА:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@kg.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 09:00 до 15:00 часова.

Адреса: Универзитет у Крагујевцу
Јована Цвијића б.б.