Конкурс за стипендије за мастер студије универзитета Paris-Saclay за академску 2019/20. годину

Универзитет Paris-Saclay додељује интернационалне стипендије за похађање мастер програма са националним дипломама на следећим институцијама чланицама: AgroParisTech, CentraleSupelec, ENS Paris-Saclay , INSTN-CEA, IOGS, University of Evry Val d'Essonne, University Paris-Sud, University Versailles St-Quentin.

Стипендије су намењене кандидатима примљеним на мастер програме овог универзитета и додељују се на основу академске изврсности.

Стипендије се додељују на период од 1 или 2 године, у зависности од трајања мастер програма (М1 или М2 програм).

• Висина стипендије је 10 000 евра годишње; исплаћује је универзитет за трајање академске године и за боравак од 10 месеци (од септембра до јуна).
  • Новчана накнада у висини од 1000 евра на конто трошкова пута и визе.

Рокове за пријаву за мастер програме Paris-Saclay универзитета за академску 2019/20. можете погледати на следећем линку.

Рок за пријем комплетних пријава: 13. мај 2019.

Резултати конкурса биће познати половином јуна 2019.

Више информација о овом програму стипендија можете наћи овде.