Конкурс Фонда за младе таленте за студије у иностранству за академску 2016/17. годину

Фонд за младе таленте Републике Србије расписао је Конкурс за стипендирање најбољих студената студија другог и трећег степена на универзитетима земаља чланица Европске уније и Европске асоцијације за слободну трговину (EFTA) и на водећим светским универзитетима за школску 2016/2017. годину.

Конкурс ће бити отворен до 01. новембра 2016. године.

Право на стипендију ће имати студенти који уписују студије другог и трећег степена на универзитетима земаља чланица Европске уније и Европске асоцијације за слободну трговину (ЕFTA) и на водећим светским универзитетима.

Услови које кандидати треба да испуњавају су:

• да су држављани Републике Србије или да имају статус избеглице;
  • да имају пребивалиште у Републици Србији, односно боравиште – за лица која имају статус избеглице;
  • да су положили све испите из претходних година студија;
  • да им је просечна оцена најмање 8,50 у току основних академских студија;
  • да нису навршили 27  година живота – за студенте студија другог степена, односно 29 година живота – за студенте студија трећег степена до датума расписивања конкурса;
  • да су најмање једну годину основних академских студија завршили (положили све испите предвиђене акредитованим студијским програмом за ту годину студија) на акредитованим високошколским установама у Републици Србији;
  • да су у школској години  уписани на годину коју похађају на студијама другог или трећег степена на једном од универзитета земаља чланица Европске уније и Европске асоцијације за слободну трговину или на водећим светским универзитетима;
  • да су редовни студенти („full time students“) и да похађају студије и бораве у земљи где су уписани на студије.

Комплетан текст конкурса, обавезан образац за пријаву на конкурс, листу водећих светских универзитета, образац изјаве о прибављању података и пример овлашћења за потписивање уговора можете преузети овде.

Више информација о овом програму стипендија можете видети на званичној интернет презентацији Фонда за младе таленте Републике Србије.