Истраживачке стипендије Пољске академије наука

Пољска академија наука додељује индивидуалне стипендије за истраживање у оквиру PASIFIC програма (Polish Academy of Sciences’ Individual Fellowships: Innovation & Creativity).

Програм је кофинансиран у оквиру Марија Кири акције и намењен је истраживачима свих дисциплина. Доступне су стипендије за истраживање у трајању од 2 године на неком од института Пољске академије наука. Додељено ће бити до 50 стипендија у оквиру 2 позива.

Први позив за пријаву за овој програм биће отворен од 15. марта до 30. јуна 2021. године.
Други позив за пријаву за овај програм биће отворен од 15. септембра до 30. децембра 2021. године.

За програм могу аплицирати који су завршили докторске студије или имају најмање 4 године истраживачког искуства.

Програмом је обезбеђена месечна стипендија од око 2 500 евра нето и ако је применљиво, породични додатак. Поред тога, стипендисти програма добиће буџет за истраживање до 93 000 евра по пројекту.

Одабрани кандидати спроводиће истраживања на једном од 68 института Пољске академије наука или на Међународном институту молекуларне и ћелијске биологије у Варшави. Кандидати могу одабрати жељену институцију домаћина, супервизора и организацију на којој ће спроводити индивидуална истраживања.

Више информација о програму можете наћи овде