iSerbia: Стипендије за онлајн курс веб новинарства

iAkademija уз подршку Клуба привредних новинара и Удружења за југоисточну Европу Универзитета Оксфорд расписује конкурс ЈА, ВЕБ НОВИНАР у оквиру кога ће бити додељено 25 стипендија за онлајн курс који има за циљ да пруже знања и технике неопходне за успешно обављање посла веб новинара у правцу развоја своје каријере и/или покретања сопственог блога.

Програмом омогућено:
  • Основе новинарства
  • Форме на wебу
  • Осећај за налажење праве вести
  • Ефикасно и брзо писање, уз рационално коришћење времена
  • Самостално уређивање прегледности информација на сајту
  • Предности wеба у односу на друге медија
  • Правила wеб новинарства
  • Ауторска права
  • Планирање сајта
  • Пласирање садржаја – друштвене мреже

На конкурс се могу пријавити млади до 32 године старости: средњошколци, студенти свих нивоа студија и незапослени.

Селекција кандидата вршиће се на основу:
  • Друштвеног активизма - 30%
  • Просека оцена – 20%
  • ауторског текста (до 400 карактера) – 50%

Рок за пријаву: 16. 05. 2014.

Пријава се врши попуњавањем апликационог формулара на адреси: пријава

Кандидати који су добили стипендију биће обавештени путем мејла о позитивном исходу конкурса. Кандидати ће имати рок 7 дана да потврде своје учешће у пројекту. Уколико након тога кандидат не потврди своје учешће биће контактиран кандидат који је следећи на ранг листи.

Напомена: Пријава је бесплатна. Кандидати који прођу селекцију биће у обавези да у року предвиђеном за потврду уплате котизацију у износу од 2.490 динара.

Више о програму видети на: iserbia