Eрнст Мах стипендије за истраживање у Аустрији

Стипендије су намењене студентима, младим истраживачима и универзитетским предавачима са универзитета изван Аустрије за студијски или истраживачки боравак у Аустрији.

Програм је финансиран од стране Министарства образовања, науке и истраживања Републике Аустрије.

Трајање програма: 1 до 9 месеци

Профил кандидата:

• студенти докторских студија;
  • постдипломци и постдокторанти који желе да спроводе истраживање у Аустрији;
  • постдокторанти који раде као предавачи на универзитетима изван Аустрије;
  • Старосна граница: 35 година.
  • Неопходно познавање енглеског и/или немачког језика.
  • Кандидати који нису студирали/ обављали академски или истраживачки рад у Аустрији у последњих 6 месеци (пре добијања стипендије

Годишњи рок за пријаву: 01. фебруар

Стипендија покрива трошкове школарине, месечну новчану накнаду, као и паушалу путних трошкова. Трошкове смештаја и здравственог осигурања плаћају сами кандидати.

Напомена: Кандидати заинтересовани за овај програм стипендија, за пријем на универзитет у Аустрији морају директно контактирати жељену институцију.

Више информација о овом програму и начину пријаве можете видети овде и овде