Eразмус Мундус Акција 2 GREEN TECH WB програм

GREEN TECH је Еразмус Мундус акција 2 програм који је намењен размени студената и запослених на високошколским установама из ЕУ земаља и земаља Западног Балкана. Размена студената и запослених је покривена одговарајућим стипендијама и цео програм финансира Европска комисија.

Универзитет у Крагујевцу је партнерска институција у овој мрежи. Студенти и запослени (административно и академско особље) на факултетима Универзитета у Крагујевцу припадају циљној групи 1 и могу се пријавити за следеће нивое мобилности:

• Размена на нивоу основних студија - 10 месеци
  • Мастер студије - размена/цео мастер програм – 12, 18 месеци
  • Размена на нивоу докторских студија – 36 месеци
  • Размена на нивоу постдокторских студија – 6 месеци
  • Размема академског и административног особља - 1 месец

*** Студенти који се желе пријавити на целе мастер студије, а тренутно су на завршној години основних студија могу аплицарти, али у том случају морају доставити званичан документ, издат од стране свог матичног факултета да су на завршној години и да ће стећи диплому до одређеног месеца, по завршетку студијског програма и завршног рада (уколико је предвиђен студијским програмом) - Expected date of graduation.

Партнери на мрежи GREEN TECH-WB:

• Universidad de Vigo (Шпанија) - координатор пројекта
  • Chimikotechnologichen i metalurgichen Universitet (Бугарска)
  • Universidad de Leon (Шпанија)
  • Universidade do Porto (Португал)
  • Universitaet Paderborn (Немачка)
  • Univerza v Lјublјani (Словенија)
  • Uniwersytet ekonomiczny w Katowicach (Пољска)
  • University of Split (Хрватска)

Студијске области које су доступне у оквиру GREEN TECH-WB мреже:

• Информационе и комуникационе технологије
  • Инжењерство и енергија
  • Наука о заштити животне средине, пољопривреда, производња хране, шумарство, рударство
  • Business and public administration, право и међународни односи, језици
  • Tуризам и културно наслеђе

Начин пријаве: уколико сте заинтересовани за овај програм и желите да се пријавите, потребно је да се придружите друштвеној мрежи програма: social-green-tech-wb.uvigo.es и то групи “Applicants”. По пријављивању добићете своје корисничко име и шифру уз помоћ којих ћете приступити групи, као и свим информацијама, академској понуди појединачних универзитета и документима.

Рок за пријаву: 16. март 2015. године

Водич за пријаву 1 – опште информације 1 можете видети овде.
Водич за пријаву 2 – Упутство за пријаву и потребна документа можете видети овде.
Водич за пријаву 3 – Информације о стипендији можете видети овде.

Више о Еразмус Мундус програму и осталим мрежема размене можете видети на сајту Универзитета, у секцији Мобилност наставника и студената.