ЕРАЗМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

Позив за пријаву студената мастер и докторских академских студија за стипендирану мобилност на Хумболт универзитету у Берлину (Немачка)

Конкурс за Одсек за филологију Филолошко-уметничког факултета

На конкурс се могу пријавити студенти основних, мастер и докторских академских студија на Одсеку за филологију (изузев студената са Катедре за германистику) Филолошко-уметничког факултета:

• размена у трајању од минимум 3 месеца

НАПОМЕНА: Предност ће имати студенти мастер и докторских академских студија.

Доступне студијске области: Humanities, Languages and Philological Sciences

Рок за пријаву: 23. октобар 2017. године, до 12:00 сати

Потребна документа за пријаву:

• Пријавни формулар (преузмите формулар)
  • Уговор о учењу (преузмите формулар)
  • Потврда са факултета да сте редован студент и превод на енглески језик*
  • Листа положених испита (студенти са мастер/докторских студија прилажу и листу положених испита са свих претходних нивоа студија)  и превод на енглески језик*
  • Копија дипломе са основних/мастер студија и превод на енглески језик*
  • Потврда/сертификат о познавању енглеског/немачког језика (ниво Б1) (преузмите формулар)
  • Копија/скен пасоша
  • CV на енглеском језику у Еuropass формату
  • Мотивационо писмо

* У овом тренутку пријаве није потребан превод докумената оверен од стране судског тумача.

Више информација о Хумболт универзитету у Берлину можете погледати ОВДЕ.

Информације намењене страним студентима можете погледати ОВДЕ.

Више информација о Факултету за уметности и хуманистичке науке погледајте ОВДЕ.

Листу Еразмус + координатора на Хумболт универзитету у Берлину можете преузети ОВДЕ.

Важне напомене:

1. Мобилност студената реализоваће се у летњем семестру академске 2017/18. године.

2. Приликом припреме Уговора о учењу односно истраживања потребно је да се студенти консултују са Еразмус + координатором на свом факултету (проф. др Анђелка Пејовић), односно са шефом Катедре и предметним наставницима.

3. Такође је потребно да консултујете Еразмус + координаторе са Хумболт универзитета у Берлину у вези одабира предмета на Факултету за уметности и хуманистичке науке.

4. По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу и доставља листу  номинованих кандидата Хумболт универзитету у Берлину.

5. Хумболт универзитет у Берлину одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

6. Информације о стипендији и студијском боравку:

• Месечна стипендија у износу од 800 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (у износу од 275 евра)

ПРИЈАВА:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@kg.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 08:00 до 16:00 часова.

Адреса: Универзитет у Крагујевцу
Јована Цвијића бб.
34 000 Крагујевац
Напомена за слање поштом: Пријава за Еразмус+ мобилност

Уколико вам је потребна помоћ у припреми докумената, савете можете потражити на сајту ЦзРк-а у нашој секцији Мобилност, као и у Приручнику за мобилност студената. Наравно, увек сте добродошли у Центар, ако имате питање, недоумицу или вам је потребан савет.

Уколико имате питања, можете нас контактирати путем електронске поште или телефона:

Контакт телефон: 034 300 425
Е-пошта: erasmus@kg.ac.rs