Erasmus Mundus мастер студије у области европске литерарне културе

Erasmus Mundus програм мастер студија у области европске литерарне културе омогућава заинтересованим кандидатима стицање вештина у области књижевности, културне историје и линвистичких студија на неком од следећих језика: енглески, француски, грчки/италијански (зависно од одабране земље)

Студије трају две године и обављају се на два до три конзорцијума универзитета (мобилност студената почиње од трећег семестра)

На крају програма студенти добијају двоструке или вишеструке дипломе, зависно од конзорцијума у којима су похађали студије.

Универзитети учесници у овом програму:
  • Alma Mater Studiorum Università di Bologna, Италија – координартор пројекта
  • Université de Haute-Alsace, Француска
  • Université de Strasbourg, Француска
  • Aristoteleion Panepistimion, Солун, Грчка

Профил кандидата:

• Завршене основне студије у области књижевности, лингвистике и језичких наука, филологије, историје и историје уметности
  • Познавање енглеског језика и једног од следећих језика: француског, италијанског или грчког

Рок за пријаву: 15. мај 2014.

Кандидати заинтересовани за овај мастер програм могу аплицирати и за стипендију: стипендије за мобилност које нуде конзорцијуми универзитета или стипендију за мобилност које нуде друге институције. Кандидати не могу истовремено користити различите типове стипендија. Више о стипендијама видети на: scholarships

Више о програму видети на: линк 1, линк 2 , линк 3

Извор:stipendije.info