ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

Конкурс за стипендирану мобилност студената мастер академских студија на Аристотеловом Универзитету у Солуну (Грчка)

У складу са потписаним интер-институционалним уговором за размену са Аристотеловим универзитетом у Солуну и преосталим стипендијама за период 2015-2017. студенти мастер академских студија свих факултета у саставу Универзитета у Крагујевцу могу се пријавити стипендирану мобилност.

Потребна документа за пријаву:

• Пријавни формулар (молимо преузмите форму)
  • CV (препорука: користити Europass модел)
  • Листа положених испита (на српском и превод на енглески језик)
  • Копија дипломе основних студија (и превод на енглески)
  • Потврда/сертификат о познавању енглеског језика (мин. Б2 ниво)
  • Предлог уговора о учењу (Learning Agreement - молимо преузмите форму)

* У овој фази пријаве није потребан званичан превод докумената оверен од стране судског тумача.

Битне информације о студијским програмима на Аристотеловом универзитету у Солуну можете видети ОВДЕ  и ОВДЕ.

Напомене:

1. Реализација мобилности је предвиђена за летњи семестар 2016/17. ак. год. и студенти се могу пријавити за размену у трајању од 1 семестра, односно 6 месеци.

2. Уговор о учењу (Learning Agreement) подразумева предмете (који се бирају из горе наведене академске понуде на енглеском језику) које студент жели да похађа током размене. Приликом одабира предмета потребно је да се студенти консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, а препорука је и да се консултују  и са предметним наставницима. У овој фази пријаве попунити само поља која су обележена.

3. По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу и доставља листу  номинованих кандидата Аристотеловом Универзитету у Солуну.  Сви номиновани кандидати ће путем е-поште добити смернице и информације о даљем поступку пријаве од Аристотеловог универзитета у Солуну.

Листа потребне документацију у процесу онлине пријаве у систему Аристотеловог Универзитета у Солуну доступна је ОВДЕ.

4. Аристотелов универзитет у Солуну одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са преосталим бројем стипендија намењених партнерским универзитетима из Србије.

5. Информације о стипендији и студијском боравку:

• У складу са уговором и преосталим стипендијама за академску 2016/17. на располагању су 3 стипендије за ниво мастер студија
  • Мобилност ће се реализовати у летњем семестру 2016/17. године (6 месеци)
  • Месечна стипендија у износу од 800 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (до износа од 180 евра)

ПРИЈАВА:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@kg.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 08:00 до 16:00 часова.

Адреса: Универзитет у Крагујевцу
Јована Цвијића бб.
34 000 Крагујевац
Напомена за слање поштом: Пријава за Еразмус+ мобилност

РОК ЗА ДОСТАВЉАЊЕ ПРИЈАВЕ: 20. октобар 2016.

Уколико имате питања, можете нас контактирати
путем електронске поште или телефона:

Контакт телефон: 034 300 425
Е-пошта: erasmus@kg.ac.rs