ДУЛВЕРТОН СТИПЕНДИЈЕ

Дулвертон стипендије намењене су студентима из Централне и Источне Европе за једногодишње мастер студије свих предмета доступних на Оксфорд универзитету.

Стипендије су финансиране од стране Дулвертон Траст организације.

Стипендија покрива пуне трошкове школарине и новчани додатак на конто трошкова живота.

Стипендија се додељује за читав период трајања мастер програма.

Стипендије се додељују на основу академских заслуга, а предност ће имати кандидати који нису раније студирали у УК.

Одлуке о додели стипендије ће бити донете у мају 2015. године.

Не постоји одвојен процес пријаве за ову стипендију. Да би били разматрани за стипендију, заинтересовани кандидати морају поднети пријаву за пријем на мастер програм у предвиђеном року и морају бити прихваћени на жељени мастер програм након разматрања пријава примљених у предвиђеном року.

Рок за пријаву:
  • 09. јануар 2015. године (за медицинксе науке, философију, политичке и међународне односе и компјутерске науке)
  • 23. јаунар 2015. године (за све остале програме)

Више о студијским програмима видети овде.

Више о програму видети овде.

Извор: scholarship-positions