DAAD Студијске стипендије за области уметности и архитектуре

Стипендије у области ликовне уметности, дизајна, музике, филма, сценске уметности, намењене страним студентима.

Циљ овог студијског програма је да заинтересованим кандидатима пружи прилику да заврше програм продужених студија или мастер и постдипломских студија на немачкој државној или државно-признатој институцији за високо образовање.

Трајање стипендије: продужене студије – годину дана, мастер и постдипломске – од 12 до 24 месеца

За стипендију могу конкурисати студенти који су стекли диплому у својој матичној земљи (најкасније 6 година по стицању дипломе); добро познавање немачког или енглеског језика (зависно од језика инструкција за одабрани премет).

Стипендија обухвата месечну накнаду, здравствено осигурање, паушалу за путне трошкове, додатак за студије.

Рок за пријаву: 15. 11. 2013.

Напомена: паралелно са пријавом за стипендију, заинтересовани кандидати морају конкурисати за пријаву на жељени студијски програм на неком од универзитета у Немачкој.

Више о програму и начину пријаве видети на: DAAD

Извор: Најстудент