DAAD стипендије за дипломце свих дисциплина

Стипендије за дипломце свих дисциплина који желе да заврше постдипломске или мастер студије на државној или државно-признатој високошколској институцији и стекну диплому у Немачкој.

Зависно од одабраног студијског програма, студије трају од 12 до 24 месеца.

Профил кандидата:

• завршене основне студије (бечелор, диплома или са њима упоредив академски степен),
  • добро познавање немачког језика (неопходно је доставити сертификат о познавању језика) или енглеског језика (за студијске програме на енглеском језику, такође је неопходно доставити сертификат).

Стипендија покрива месечну накнаду, трошкове здравственог осигурања, паушалу за путне трошкове, додатак за студије и истраживање

Рок за пријаву: 15. 11. 2013.

Напомена: паралелено са пријавом за стипендију, заинтересовани кандидати морају аплицирати за пријем на жељени студијски програм на неком од универзитета у Немачкој.

Више о програму и начину пријаве видети на: DAAD

Извор: Најстудент