BIT стипендије за студенте са Универзитета у Крагујевцу за 2014-2015.

Драги студенти и дипломци Универзитета у Крагујевцу,

Пекиншки институт технологије (БИТ) нуди студентима и дипломцима Универзитета у Крагујевцу 5 стипендија за комплетне мастер или докторске студије или 10 стипендија за размену на свим нивоима студија у оквиру свог програма стипендирања за Централну и Источну Европу.

Свака стипендија која се додели (за целе студије или за размену) ће покрити трошкове школарине на БИТ-у, смештај у кампусу и трошкове исхране, осигурања и наставног материјала. Трошкови пута нису покривени.

Стипендија ће бити обезбеђена одабраним кандидатима за период њиховог боравка у Пекингу: мастер студије- макс. 2 године, докторске студије – макс. 4 године, програм размене- 1 или 2 семестра за похађање неког академског програма или програма кинеског језика.

За размену студената се могу пријавити заинтересовани кандидати одговарајућих студијских програма (погледајте листу програма које БИТ спроводи на енглексом језику) који су завршили прву годину студија.

Студенти мастер и докторских студија се такође могу пријавити за стипендију за размену (консултујте се са вашим менторима).

Заинтересовани кандидати се такође могу пријавити и за програм учења кинеског језика.

За целе мастер или докторске студије се могу пријавити дипломци са дипломом основних, односно мастер студија, као и студенти завршне године - важно је да можете дипломирати/одбранити мастер најкасније до краја јула 2014. године, како бисте могли да се упишете на одабрани студијски програм на БИТ-у. Сви програми на Пекиншком институту технологије почињу у септембру.

Рок за пријаву: 30. април 2014.

Пријава се врши електронским путем на адреси: bit

Документација за пријаву:
  1.  Curriculum Vitae (једна страна);
  2. Мотивационо писмо (са јасно наведенoм мотивацијом за одабрани студијски програм, трајањем програма и претходним искуством и академским резулатима);
  3. Два писма препоруке (од професора са факултета);
  4.  Диплома основних студија за кандидате за мастер студија, односно мастер диплома за кандидате за докторске студије; потврда да сте студент завршне године студија/апсолвент;
  5. Листа положених испита
  6. Копија пасоша и фотографија (као за пасош).
Студијски програми за које се можете пријавити:

А. Основне студије на енглеском језику

- Electrical Engineering

- Software Engineering

- Electronic Science and Technology

- Computer Science and Technology

- Flight Vehicle Design and Engineering

- Intelligent Mechatronic Engineering

- International Economics and Trade

Б. Мастер студије на енглеском језику

- Control Science and Technology

- Electronics and Communication Engineering