Алпс-Адриатик стипендије за мастер студије на Универзитету у Клагенфурту

Алпс-Адриатик конкурс је отворен за будуће мастер студенте који желе да започну своје студије у летњем семестру 2021. године у Аустрији.

Стипендија „Alpen-Adria” подржава квалификоване дипломиране студенте који желе да заврше мастер програм на Универзитету у Клагенфурту. Ову истраживачку институцију похађа 11600 студената, од којих око 2000 долази из иностранства. Програм је прилагођен студентима са Западног Балкана.

Рок за пријаву: 15. јул 2020. године.

Максимално трајање стипендије је 12 месеци (од марта 2021. до фебруара 2022). Стипендијом је обезбеђена месечна новчана накнада од 650 евра, паушални износ на основу путних трошкова, као и изузеће од плаћања трошкова школарине у максималном трајању од 5 семестара у случају доказаног изузетног академског успеха.

Текст позива можете преузети  овде.

Више о Универзитету можете погледати овде.