Ајфел стипендије 2020.
Ајфел програм стипендија намењен је изванредним студентима који желе да похађају мастер и докторске студије на високошколским институцијама у Француској.

Позив за пријаву за Ајфел стипендије за 2020. годину односи се на 4 главна подручја студија:

Економија и менаџмент;
Инжењерске науке (мастер ниво); Науке у ширем смислу (докторат);
Политичке науке.

Стипендије се додељују за 2 типа студија:

Мастер ниво у трајању од 12 до 36 месеци (у зависности од нивоа студија и студијске области);
Докторске студије у максималном трајању до 12 месеци.

Стипендија покрива месечну новчану накнаду на конто трошкова живота; трошкове пута, трошкове осигурања и културних активности. Стипендија не покрива трошкове школарине.

Резултати селекције биће познати у недељи око 23. марта 2020. године

Напомена: Заинтересовани кандидати морају аплицирати за жељени програм на француским високошколским институцијама; француске институције врше одабир кандидата и подносе кандидатуру за овај програм стипендија.

Рок за пријаву: 9. јануар 2020. (за француске високообразовне институције)

Више информација о овом програму стипендија можете погледати овде и овде.