Ајфел програм стипендија изврсности

Ајфел програм стипендија (Eiffel Scholarship Program of Excellence) намењен је изванредним студентима из целог света који желе да похађају мастер и докторске студије у Француској.

Стипендије се додељују за 2 типа студија:

• Мастер ниво у трајању од 12 до 36 месеци;
  • Докторске студије до 12 месеци (као вид супервизије при изради тезе или заједнички програм докторских студија).

Области: право, економија и менаџмент, инжењерске науке (мастер ниво), природне науке у ширем смислу (докторске студије), политичке науке.

Позив за пријаву је отворен до 8. јануара 2021.

Стипендија покрива месечну новчану накнаду (износ зависи од нивоа студија), а обезбеђене су и додатне погодности (трошкови авио-превоза, трошкове осигурања, трошкови локалног транспорта и културних активности).

Резултати селекције биће познати око 22. марта 2021. године

Програмски водич можете погледати овде

Информације за студенте заинтересоване за учешће у Ајфел програму можете наћи овде.

Напомена: Заинтересовани кандидати морају аплицирати за жељени програм на француским високошколским институцијама; француске високошколске институције подносе кандидатуру за студенте које одаберу за свој програм студија.

Ајфел профграм стипендија основан је од стране француског Министарства за Европу и спољне послове, са циљем да омогући француским високошколским институцијама да привуку стране студенте да упишу њихове мастер и докторске програме.

Више информација о овом програму стипендија можете видети овде.