Позив на летњу ИТ школу програмирања

Драги студенти Универзитета у Крагујевцу,

COMTRADE и овог јула организује EDIT – водећу летњу ИТ школу програмирања у региону!

EdIT (Education for Innovative Thinkers) је двонедељни едукатовни програм који се сваког лета одржава у шест градова (Београд, Крагујевац, Љубљана, Марибор, Сарајево и Бања Лука).

EDIT летња школа је бесплатна за све учеснике

Један од циљева EdIT-а је синергија теоријског и практичног знања, али и упознавање студената са радним окружењем компаније Comtrade. Полазницима је омогућено да кроз тимски рад развијају конкретан пројекат у симулираном радном окружењу. На тај начин, студенти стичу практично искуство, вештине и способности које ће им помоћи да се издвоје на тржишту рада и изграде успешну каријеру у сектору информационих технологија.

Ове године, мотив програма је концепт “Изгради своју будућност”.  Учеснике очекује рад на узбудљивим пројектима који ће им омогућити да лакше граде своју будућност у области информационих технологије уз знање које ће стећи.

Студенти ће имати прилику да тестирају у коликој мери умеју да примене знања стечена у школи на конкретно решавање проблема у групи. Управо због тога, EdIT је много више од обичне школе. У њој полазници раде на најновијим технологијама, али исто тако и:

• спознају најновије трендове у сектору ИТ
  • сагледају изазове са којима се срећу ИТ професионалци
  • увежбавају тимски рад

#EDIT18 Крагујевац, 16 – 27. јул 2018. године

Тема: “Multiple material flow controllers”

Шта ће учесници научити:

• Како функционише Material Flow Controller
  • Како изгледа развој реалног Flow sistema
  • Размена података у реалном времену

Технологије: NETCore 2.0, Docker container, ActiveMQ, Angular 5

Индрустрије: industry 4.0, parcel and postal, intralogistics 4.

На #EDIT18 у Крагујевцу чекају те:

• Израда Flow Controller-а за сортирање пакета и њихову даљу дистрибуцију
  • Успостављање комуникације између Flow Controller-а у реалном времену
  • Теоријско и практично знање технологија које доприносе продуктивности и брзини у логистичкој индустрији
  • Менторска подршка и рад на реалном пројекту

За реализацију пројекта, учесници ће користити најпопуларнију агилну методологију – SCRUM. Током израде пројектне документације, полазници ће се упознати се са целокупним процесом развоја софтверског решења (software development lifecycle).

Више информација о теми можете сазнати на: EDIT.WORLD.

Сви заинтересовани за учешће у #EDIT18  могу да се пријаве ОВДЕ

Контакт за све додатне инфомације: edit.rs@comtrade.com