Априлске радионице: Писање биографије и мотивационог писма

Драги студенти,

У уторак 17. априла 2018. године у наставку програма Априлских радионица у просторијама Центра за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу (Рекорат, 2. спрат) биће одржане радионице на којима ћете имати прилику да напишете свој CV и научите на који начин треба написати мотивационо писмо.

РАДИОНИЦА од 12 до 14 часова:
ПИСАЊЕ РАДНЕ БИОГРАФИЈЕ/CV

Радна биографија је први сусрет послодавца са вама. Важно је потрудити се и направити добар CV који ће вас издвојити од осталих кандидата - и не заборавите, CV није пут до посла, већ пут до интервјуа, али његов садржај и изглед говоре о вама, вашој личности и ставовима, а све то је послодавцима врло битно.

Причаћемо о неким правилима, о добрим и лошим примерима, о врстама радне биографије и на крају, наравно, написаћете ваш CV.

Због ограниченог броја места, неопходно је пријавити своје присуство путем online пријаве на следећем ЛИНКУ

РАДИОНИЦА од 14 до 16 часова:
ПИСАЊЕ МОТИВАЦИОНОГ ПИСМА – DO’s and DON’ts

Потребно је за пријаву на конкурс за посао, праксу, студије,… и ВАЖНО је, јер:
  • ствара слику о вама и може убедити послодавца да изабере баш вас
  • показује ко сте, шта знате и можете, као и шта желите
  • може  представљати  управо ону НИЈАНСУ која ће вас разликовати од других кандидата.

У периоду од  04. до 27. априла 2018. године
Центар за развој каријере и саветовање студената
реализоваће програм Априлских радионица намењених
студентима и дипломцима Универзитета у Крагујевцу.
Програм радионица можете погледати ОВДЕ