Отворене позиције за докторске студије на Међународној Макс Планк истраживачкој школи за квантне науке и технологију

Међународна Макс Планк истраживачка школа за квантне науке и технологију расписала је позив за талентоване студенте докторских студија са изузетним успехом током претходних студија, а чије су области интересовања атомска физика, квантна оптика, физика чврстог стања, наука о материји, теорија квантних информација и квантни системи других тела.

Број доступних позиција: 5.

Рок за пријаву: 15. фебруар 2020.

Кандидати морају имати завршене мастер студије или еквивалентне студије у тренутку уписа на докторске студије.

Пријава је путем онлајн апликације. Приликом пријављивања од кандидата се тражи да наведе своја истраживачка интересовања и приоритетне области, као и потенцијалне супервизоре са листе доступних истраживачких група. Неопходно је са се кандидат упозна са областима истраживања које покрива ИМПРС и идентификујете главне истраживаче са којима жели да сарађује.

Више информација можете пронаћи овде и овде.