Студентска награда 2015.

Француско-српска привредна комора и ове године промовише одрживи развој у установама високог образовања и додељује Студентску награду за 2015. годину. Три најбоља рада на тему „Kако се борити против климатских промена и њихових последица“ биће награђена новчаним наградама.

Тема: Kако се борити против климатских промена и њихових последица?

Студенти на задату тему треба да напишу рад у коме ће:

• предложити акциони план за Србију или њихову локалну заједницу, који би допринео борби против климатских промена,
  • објаснити шта се може учинити са локалног аспекта, која техничка, људска и финансијска средства су неопходна у борби против климатских промена,
  • дати предлог како предузећа у Србији могу помоћи у овој борби.

Студентска награда намењена је свим српским и страним студентима, који ће на дан 31.12.2015.г. имати до 28 година старости,  а који су уписали школску 2014/2015 при некој од институција високог образовања у Републици Србији.

Крајњи рок за подношење кандидатура је 20. април 2015. године.

У даљем току конкурса пет кандидата усмено ће бранити свој рад пред стручним жиријем  (датум и место одржавања у Београду ће бити накнадно објављени).

Спонзори такмичења ће уручити награде у следећем износу:

• 1. награда: 1500 ЕУР, коју додељује „Schneider  Electric“
  • 2. награда: 1000 ЕУР, коју додељује „Crédit Agricole“
  • 3. награда: 500 ЕУР, коју додељује „Axa osiguranje“

Након одлуке жирија, награде ће бити додељене ауторима, током церемоније која ће бити праћена коктелом, а коме ће присуствовати чланови Француско-срспке привредне коморе, као и главни актери из домена одрживог развоја у Србији.

Више о програму можете видети на званичној интернет презентацији Француско-српске привредне коморе