Студентска летња стручна пракса у сарадњи Универзитета у Крагујевцу и Института за јавно здравље Крагујевац

Конкурс за Студентску летњу  стручну праксу 2022.

Драге колеге,

Универзитет у Крагујевцу и Институт за јавно здравље Крагујевац ове године за вас организују Студентску летњу стручну праксу у службама и центрима Института за јавно здравље Крагујевац, а у жељи да вам пруже прилику да током летњих месеци стичете практична искуства и знања стечена на факултету примените у пракси.

На конкурс се могу пријавити студенти завршних година основних академских, интегрисаних академских и мастер академских студија.

Пракса ће се реализовати у два циклуса: 1 –31. јул 2022. године и 1–31. август 2022. године

Према исказаним потребама Института за јавно здравље Крагујевац, на конкурс за студентску летњу стручну праксу се могу пријавити студенти Факултета медицинских наука, Природно-математичког факултета и Агрономског факултета Универзитета у Крагујевцу.

Доступна места за обављање праксе у центрима Института за јавно здравље Крагујевац можете видети ОВДЕ.

Заинтересовани се за Студентску летњу стручну праксу  могу пријавити путем овог пријавног формулара.

Потребна документа за пријаву:

1. CV на српском језику
2. Потврда са факултета да је студент/студенткиња уписан/а  у завршну годину студија основних академских,  интегрисаних академских студија  или  мастер  академских студија. У потврди мора бити наведена просечна оцена остварена у току студија, досадашње трајање студија, као и број пренетих испита.
3. За студенте мастер студија – поред потврде да сте студенти мастер студија, потребно је доставити и уверење о завршеним основним студијама.

Кандидати морају бити пријављени на Google да би могли да окаче документа у пријавни формулар.

Важна напомена: У случају да немате Gmail налог, молимо вас да попуните пријавни формулар који можете наћи овде, а горе наведена документа доставите путем имејла razvojkarijere@kg.ac.rs (предмет мејла: Prijava za SLSP Institut).

Пријава за Студентску летњу стручну праксу отворена је до 26. јуна 2022. године.

Непотпуне и неблаговремене пријаве неће бити разматране.

НАПОМЕНЕ:

1. Заинтересовани студенти се могу пријавити за највише две позиције. Комисија за селекцију кандидата ће настојати да изађе у сусрет исказаним жељама кандидата, али коначан распоред по институцијама биће дефинисан у складу са бројем расположивих места.
2. Кандидати ће бити обавештени о резултатима конкурса путем електронске поште.
3. Сви кандидати ће имати ментора.
4. У зависности од потреба институције у којој се обавља пракса, кандидат ће на пракси проводити од 4 до 8 сати дневно.
5. За студенте мастер студија – поред потврде да сте студенти мастер студија, потребно је доставити и уверење о завршеним основним студијама и одабрани кандидати ће по успешном завршетку стручне праксе добити потврду о обављеној стручној пракси.
6. Сви учесници стручне праксе су у обавези да по завршетку праксе доставе извештај о обављеној стручној пракси (по моделу који доставља Центар за развој каријере).
7. Учесници конкурса који су Ромске националности или студенти са инвалидитетом о томе достављају одговарајуће потврде.

Уколико имате питања или недоумица, можете нас контактирати путем имејла или телефона:
razvojkarijere@kg.ac.rs
www.razvojkarijere.kg.ac.rs
Центар за развој каријере и саветовање студената
Универзитета у Крагујевцу