Студентска летња стручна пракса у сарадњи Универзитета у Крагујевцу и  Града Крагујевца

Конкурс за Студентску летњу стручну праксу 2022.

Драге колеге,

Универзитет у Крагујевцу и Град Крагујевац и ове године за вас организују Студентску летњу стручну праксу у установама чији је оснивач Град Крагујевац, а у жељи да вам пруже прилику да током летњих месеци стичете практична искуства и знања стечена на факултету примените у пракси.

Овај програм праксе намењен је студентима завршних година основних академских, интегрисаних академских и мастер академских студија.

Пракса ће се реализовати у два циклуса1-31. јул 2022. године и 1-31. август 2022. године

Према исказаним потребама 14 установа и предузећа обухваћених овим Конкурсом, доступно је укупно 85  места за обављање стручне праксе у следећим институцијама:

1. Центар за образовање Крагујевац
2. Градска управа за друштвене делатности
3. Установа културе „Корациˮ
4. Историјску архив Шумадије
5. Бизнис иновациони центар Крагујевац
6. Градска управа за финансије и јавне набавке
7. Народна библиотека „Вук Караџићˮ
8. Народни музеј Крагујевац
9. ПУ Ђурђевдан
10. ПУ Нада Наумовић
11. ПД Шумадија сајам
12. Застава завод за здравствену заштиту радника
13. ПД Радио телевизија Крагујевац
14. Градска управа за људске ресурсе и заједничке послове

Доступна места за обављање праксе у установама и предузећима чији је оснивач Град Крагујевац можете пронаћи ОВДЕ.

Заинтересовани се за Студентску летњу стручну праксу  могу пријавити путем овог пријавног формулара.

У пријавни формулар потребно је додати следећа документа

1. CV на српском језику;
2. Потврда са факултета да сте уписани у завршну годину студија - основних академских, интегрисаних академских студија  или  мастер  академских студија. У потврди мора бити наведена просечна оцена остварена у току студија, досадашње трајање студија, као и број пренетих испита;
3. За студенте мастер студија – поред потврде да сте студенти мастер студија, потребно је доставити и уверење о завршеним основним студијама.

Кандидати морају бити пријављени на Google да би могли да окаче документа у пријавни формулар.

Важна напомена: У случају да немате Gmail налог, молимо вас да попуните пријавни формулар који можете наћи овде, а горе наведена документа доставите путем имејла razvojkarijere@kg.ac.rs (предмет мејла: Prijava za SLSP Grad).

Пријава за Студентску летњу стручну праксу отворена је до 26. јуна 2022. године.

Непотпуне и неблаговремене пријаве неће бити разматране.

НАПОМЕНЕ:
  • Заинтересовани студенти се могу пријавити за највише две позиције. Комисија за селекцију кандидата ће настојати да изађе у сусрет исказаним жељама кандидата, али коначан распоред по институцијама биће дефинисан у складу са бројем расположивих места.
  • Кандидати ће бити обавештени о резултатима конкурса путем електронске поште.
  • Сви кандидати ће имати ментора.
  • У зависности од потреба институције у којој се обавља пракса, кандидат ће на пракси проводити од 4 до 8 сати дневно.
  • Сви одабрани кандидати ће по успешном завршетку стручне праксе добити потврду о обављеној стручној пракси.
  • Сви учесници стручне праксе су у обавези да по завршетку праксе доставе извештај о обављеној стручној пракси (по моделу који доставља Центар за развој каријере).
  • Учесници конкурса који су Ромске националности или студенти са инвалидитетом о томе достављају одговарајуће потврде.

Уколико имате питања или недоумица, можете нас контактирати путем имејла или телефона:

E-mail: razvojkarijere@kg.ac.rs
Тел: 034 300 425
Web: www.razvojkarijere.kg.ac.rs
Центар за развој каријере и саветовање студената
Универзитета у Крагујевцу