Презентација нових Мастер 4.0 програма из области видео-игара путем Zoom вебинара

За све студенте који су заинтересовани за нове Мастер 4.0 програме из области видео-игара, који ће се реализовати на Универзитету у Крагујевцу и на Универзитету у Београду, 6, 8. и 13. октобра 2020. године у 18 часова, одржаће се три Zoom вебинара. Студенти ће бити у прилици да се упознају са неким од предавача и да стекну увид у то како ће изгледати први мастер програми у области гејминга у нашој земљи.

1. Уторак, 6. октобар 2020. године у 18 часова,  GAME DEVELOPMENT: ОД ХОБИЈА ДО ПЕРСПЕКТИВНЕ КАРИЈЕРЕ, Адриан Ђуран, Ubisoft Belgrade, Studio Production Manager

Челни човек београдског студија једног од лидера у светској индустрији забаве, компаније Ubisoft, на Мастер 4.0 програму у Крагујевцу предаваће на предмету Развој видео-игара. Адриан има преко десет година искуства у српској гејминг индустрији и има активну улогу у њеном развоју. Ово му је омогућило да  има широко разумевање тржишта као и темељну техничку поткованост у програмирању. Пре него што је преузео улогу менаџера продукције у београдском студију Ubisoft, био је технички директор и суоснивач компаније Eipix Entertainment, као и оснивач Flat Hill Games. Адриан ће презентовати своје виђење тренутног стања индустрије видео-игара у Србији и свету, а дотаћи ће се најактуелнијих тема у индустрији као што су блокчејн, ВР и стриминг сервиси.

1. Четвртак, 8. октобар 2020. године у 18 часова, МУЗИКА У ВИДЕО-ИГРАМА, Ана Крстајић, композиторка музике за видео-игре

Ана Крстајић је композиторка која прави музику за филм, ТВ, позориште, али и за видео-игре. Након завршеног Факултета музичке уметности, усавршавала се на чувеном Берклију. Добитница је бројних међународних награда, њена музика се изводи од Русије до Америке, а посебну пажњу домаће гејминг заједнице добила је када је остварила сарадњу са Нордеусом за који је компоновала музику за игру Spellsouls / Heroic - Magic Duel (https://youtu.be/DxS_nWi-GuM). На Мастер 4.0 програму у Београду Ана Крстајић ће предавати на предмету Аудио продукција у видео-играма.

1. Уторак, 13. октобар 2020. године у 18 часова, МАТЕМАТИКА И ФИЗИКА ИГАРА, редовни професор Бобан Стојановић, Природно-математички факултет, Универзитет у Крагујевцу

Бобан Стојановић је експерт у области рачунарског моделовања и симулација са огромним искуством у развоју софтверских решења за примену у науци и индустрији. Радио је на развоју више инжењерских апликација које укључују комплексну 3Д графику и симулације физичких појава. На вебинару ће говорити о најважнијим математичким и физичким концептима који леже у основи рачунарских игара и који могу да омогуће корак даље  у односу на оно што нуде стандардне софтверске платформе. Проф. Стојановић ће предавати 3Д рачунарску графику на Мастер 4.0 програму у Крагујевцу.

Више о предавањима можете да видите овде.

Више о програмима можете да видите овде.