КОНКУРС ЗА ФАКУЛТЕТ ЗА МАШИНСТВО И ГРАЂЕВИНАРСТВО У КРАЉЕВУ

ЕРАЗМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ
 tk_i_kv.jpg

На конкурс се могу пријавити студенти мастер и докторских академских студија Факултета за машинство и грађевинарство у Краљеву
  • студенти мастер академских студија (размена у трајању од 5 месеци)
  • студенти докторских академских студија (размена у трајању од 5 месеци)

Доступна студијска област: Engineering, manufacturing and construction

НА КОНКУРС СЕ МОЖЕТЕ ПРИЈАВИТИ ДО 28. ДЕЦЕМБРА 2015. ГОДИНЕ, ДО 10:00 САТИ.

Потребна документа за пријаву за студенте:
  • Пријавни формулар
  • Предлог плана студија, Предлог плана студија/истраживања
  • Потврда са факултета (потврда да сте редован студент или копија индекса – прва страна и страна где је оверен семестар за ову академску годину) и превод на енглеском језику*
  • Листа положених испита (студенти са мастер/докторских студија прилажу листу положених испита са основних/мастер студија, уколико у тренутку пријаве немају положене испите са мастер/докторских студија) и превод на енглеском језику*
  • Копија дипломе (са основних/мастер академских студија) и превод на енглеском језику*
  • Потврда/сертификат о познавању енглеског језика (минимални ниво познавања језика- ниво Б1) **

* У овој фази пријаве није потребан званичан превод докумената оверен од стране судског тумача.
** Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању страног језика, можете доставити језичку препоруку са факултета (од вашег професора енглеског језика).

Студенти који се пријављују за размену могу бирати предмете/курсеве и са основних и са мастер академских студија.

Списак предмета на енглеском језику можете видети ОВДЕ.

Списак предмета на бугарском језику можете видети ОВДЕ.

Списак предмета на основним академским студијама можете погледати ОВДЕ.

Списак предмета на мастер академским студијама можете погледати ОВДЕ.

Информације намењене студентима на размени у оквиру Еразмус + програма можете погледати ОВДЕ.

Више информација о Универзитету за транспорт „Тодор Каблешков“ у Софији можете видети ОВДЕ.

Сва документа можете послати на erasmus@kg.ac.rs или их донети лично у Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу (Јована Цвијића бб, зграда Ректората -између Правног и Економског факултета, 2. спрат), радним данима од 08:00 - 16:00 часова.

Напомене:

Предлог плана студија (у овој фази пријаве кандидат наводи листу предмета/курсева које намерава да похађа у периоду мобилности - летњи семестар академске 2015/2016. а који ће касније, уколико је кандидат одабран, чинити полазну тачку за израду Уговора о учењу /Erasmus+ Learning Agreement.
За сва додатна питања и консултације у вези са израдом Плана студија/уговора о учењу потребно је да се обратите Еразмус+ координатору на Вашем факултету. Еразмус + координатор на Факултету за машинство и грађевинарство је проф. др Златан Шошкић, продекан за научно-истраживачки рад и међународну сарадњу.

Уколико вам је потребна помоћ у припреми докумената, савете можете потражити на сајту ЦзРк-а у нашој секцији Мобилност, као и у Приручнику за мобилност студената. Наравно, увек сте добродошли у Центар, ако имате питање, недоумицу или вам је потребан савет.

Центар за развој каријере и саветовање студената
Универзитета у Крагујевцу
Јована Цвијића бб
34 000 Крагујевац
Зграда Ректората, 2. спрат
Контакт телефон: 034 300 425
Радно време: ПОН-ПЕТ од 08:00 до 16:00

I По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу и Еразмус + координатор са Факултета за машинство и грађевинарство у Краљеву извршиће проверу подобности пријава (испуњеност услова у складу са Еразмус + програмом, валидност поднетих докумената) и академску процену свих пријављених кандидата. Пријаве кандидата који прођу техничку проверу и евалуацију биће достављене Универзитету за транспорт „Тодор Каблешков“ у Софији као номинације за стипендирану мобилност.

II Универзитет за транспорт „Тодор Каблешков“ у Софији одлучује о финалној селекцији кандидата сходно броју стипендија намењених Факултету за машинство и грађевинарство у Краљеву Универзитета у Крагујевцу.

III Реализација мобилности одабраних кандидата се очекује у летњем семестру ове школске године (фебруар/јун 2016.)