Отворене пријаве за програм професионалне мобилности за студенте

Универзитетска агенција за франкофонију позива студенте да се пријаве на програм професионалне мобилности како би стекли вештине које ће им олакшати професионалну интеграцију.

Позив за пријаве отворен је од 23. јануара до 13. марта 2020.

Трајање: Стажирање је одобрено у трајању од једног до три месеца, а могу се реализовати у периоду од 1. априла до 18. децембра 2020. (одређена периодична ограничења важе у зависности од нивоа студија кандидата). ***студенти завршних година морају имати статус студента за време трајања стажирања!

Стажирање мора обавезно бити део универзитетског курса кандидата.

Кандидат мора да пронађе институцију/организацију изван своје земље у коју ће бити примњен и у којој је радни језик француски.

У стажирање су укључени трошкови превоза, месечна накнада и осигурање.

Заинтересовани кандидати треба да:
  1. консултују прописе о професионалној мобилности.
  2. искључиво путем интернета попуне образац доступан на линку: http://formulaires.auf.org/ : Appels d’offres en cours – Mobilités de stage professionnel 2020 (Europe centrale et orientale) – може се приступити почев од 29. јануара 2020.

Модел:

Модел потврде о сагласности установе на којој кандидат студира (може се прилагодити; не изостављати обавезне податаке који се траже у прописима).

ВАЖНО: сва документа треба приложити у PDF формату! Не користити акценте у називима докумената.

Контакт: stages-eco@auf.org

Више информација о овом програму можете наћи овде