Отоврене пријаве за докторске студије на Scuola Normale Superiore у Италији

Програми докторских студија намењени су државаљанима Италије и страним студентима.

За програм докторских студија могу аплицирати кандидати који су завршили мастер студије до 31. октобра 2019. године и који су рођени након 31. октобра 1989. године.

Доступне су позиције у оквиру следећих области: data science, филозофија, италијанске студије и модерна филологија, рачунарске методе и математички модели за науку и финансије, методе и модели за молекуларне науке, нанонауке, неуронауке, историја, историја уметности, политика и социологија.

Сви студенти примљени на програм докторских студија ће примати стипендију,која учључује трошкове школарине и додатак на конто трошкова смештаја и исхране.

Сви студенти ће имати право на додатна средства за своје истраживачке активности, чак и у иностранству.

Пријем на програм докторских студија биће заснован на академском успеху кандидата и резултатима интервјуа.

Рок за пријаву за јесењи семестар: 29. август 2019.

Више информација о овом програму и начину пријаве можете наћи овде.