Нови иновативни научни формат за младе истраживаче
Falling Walls Lab Vienna (04. јун 2014.)

Лаб је платформа за изузетне студенте и истраживаче, привреднике и стручњаке из свих дисциплина који путем ове платформе добијају  прилику да представе свој истраживачки рад, пословни модел, иновативни пројекат или идеју својим колегама и жирију из академске и пословне заједнице.

Falling Walls Labs  се одвија глобално током целе године. Победници сваке међународне лабораторије се  квалификују за финале које се одржава сваке године 8. новембра у  Берлину и уско је повезан са годишњом,  међународном конференцијом која се одржава 9. новембра. Конференција је прилика да 20 врхунских научника из целог света представе своја тренутна истраживања и резултате одговарајући на питање "Који су следећи зидови који ће пасти?".

Falling Walls Lab Vienna се одржава 04. јуна, а домаћин је Макс Ф. Перуц Лабораторија, Кампус Биоцентар Беч и Аустријски институт за технологију.

Пријава се одвија путем сајта: falling-walls

Одговоре на често постављана питања можете погледати овде.

Рок за пријаву: 19. мај 2014.

Најинoвативнији презентери-учесници се директно квалификују за учешће на финалу у Берлину.
Фондација  Falling Walls  покрива смештај за учеснике ( 8/9. новембар у Берлину).
Такође, сви учесници добијају карту за учешће на Конференцији.

Извор/ Фондација  Falling Walls