Мобилност студената

Еразмус+ Кључна Акција 1 – Кредитна мобилност

Позив за пријаву студената за стипендирану мобилност на
Универзитету Деусто (Шпанија)

На конкурс се могу пријавити студенти основних академских студија факултета Универзитета у Крагујевцу, у складу са понуђеним студијским програмима на Универзитету Деусто.

Потребна документа за пријаву:

1. Пријавни формулар (молимо, преузмите форму)
2. Предлог уговора о учењу (молимо, преузмите форму)
3. Листа положених испита и превод на енглески језик*
4. Потврда/сертификат о познавању енглеског или шпанског језика (мин. Б2 ниво
5. CV (препорука:користити Europass модел)
6. Потврда са факултета о уписаној години и превод на енглески језик*

* У овој фази пријаве није потребан званичан превод докумената оверен од стране судског тумача.

Академска понуда:
Академска понуда Универзитета Деусто доступна је овде.
Листа предмета који су у понуди на енглеском језику доступна је овде.

Важно: при одабиру предмета водити рачуна да су исти понуђени у летњем семестру 2016/17.
За размену у трајању од једног семестра потребно је одабрати предете који збирно дају 30 ЕСПБ, од којих најмање 24 ЕСПБ мора бити из ваше области студија.

Напомене:

1. Реализација мобилности је предвиђена за летњи семестар 2016/17. ак.год. и студенти се могу пријавити за размену у трајању од 1 семестра, односно 5 месеци.

2. Уговор о учењу (Learning Agreement) подразумева предмете (који се бирају из горе наведене академске понуде на енглеском или шпанском језику) које студент жели да похађа током размене. Приликом одабира предмета потребно је да се студенти консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, а препорука је и да се консултују  и са предметним наставницима. У овој фази пријаве попунити само поља која су обележена (1. страна).
Овде можете видети контакт листу Еразмус+ координатора на факултетима Универзитета у  Крагујевцу.

3. По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу и доставља листу  номинованих студената Универзитету Деусто.  Сви номиновани кандидати ће путем е-поште добити смернице и информације о даљем поступку пријаве од стране контакт особе са Универзитета Деусто.
Универзитет Деусто одлучује о финалној селекцији кандидата сходно броју стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

4. Информације о стипендији и студијском боравку:

• Мобилност ће се реализовати у летњем семестру 2016/17. године (од 23. јануара или 02.фебруара 2017. до 13. јуна 2017.)
  • Месечна стипендија у износу од 800 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (до износа од 275 евра)
  • Сви студенти на мобилности у обавези су да имају одговарајуће здравствено осигурање. Универзитет у Деусту обезбеђује осигурање у износу од 0.85 евра/дневно, али трошак тог осигурања није покривен стипендијом у оквиру програма Еразмус+, те је то обавеза студената.
  • Више информација о Универзитету Деусто можете видети овде.

Рок за пријављивање: 17. новембар 2016. до 13 часова

ПРИЈАВА:

Сва документа можете послати електронским путем на mailto:erasmus@kg.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 08:00 до 16:00 часова.
Напомена за слање поштом: Пријава за Еразмус+ мобилност_назив страног универзитета
Адреса: Универзитет у Крагујевцу
Јована Цвијића бб.
34 000 Крагујевац