Међународна летња школа у Бајројту, Баварска

Међународна летња школа у Бајројту (Bayreuth International Summer School - BISS) ће се одржати од 30. јуна до 13. јула 2019. у кампусу Универзитета Бајројт и намењена је студентима из читавог света.

Школу заједнички организују Campus-Akademie, универзитетски центар за целоживотно учење и Канцеларија за међународну сарадњу Универзитета Бајројт.

Програм се састоји од теоријских семинара и дискусија, као и практичних елемената (као што су рад у лабораторији и радионице), а предавања ће држати реномирани немачки и интернационални предавачи.

Доступно је 8 интердисциплинарних курсева:

• Economics & Management
  • African Studies
  • Public Health & Global Change
  • Public Health & Life Sciences
  • Energy & Climate
  • Polymer Science & Biofabrication
  • Polymer Science & Engineering
  • Law: Human Rights & Corporate Social Responsibilty

Рок за пријаву: 30. април 2019.

Информације о пријави можете наћи овде.

Заинтересовани за учешће на овој летњој школи плаћају котизацију од 950 евра, која покрива трошкове курса, трошкове оброка, као и трошкове излета до Берлина. Котизацијом нису покривени трошкови смештаја, трошкови авио-превоза и превоза, часови немачког језика, као ни трошкови активности.

Више информација о овом програму можете наћи овде и овде.

За све додатне информације можете се обратити путем имејлa: summerschool@uni-bayreuth.de.