Међународна летња школа Сегау 2015.

Међународна летња школа Сегау, коју организује Универзитет у Грацу, намењена је интернационално оријентисаним, високо мотивисаним студентима свих нивоа студија и свих дисциплина који желе да продубе своје разумевање тренутних европских и међународних односа.

Тема конференције: „Промена перспектива: Европа и Америка“

Конференција ће се одржати од 28. јуна до 11. јула 2015. године у Сегау замку у Лајбницу, у Аустрији.

У оквиру овог програма доступни су следећи модули:
  • Politics & Law
  • Media, Society & Culture
  • Ethics & Economics
  • State, Society & Religion
  • Literature of Transformation
  • Aging & the Life-Course
  • History & Power

Неопходно је познавање енглеског језика.

Начин пријаве:
  1. Регистрација код организатора и линк ка пријавном формулару (послати имејл на gusegg(at)uni-graz.at)
  2. Попунити онлајн пријавни формулар
  3. Одштампати попуњен пријавни формулар и са потребним документима послати на адресу:
University of Graz
Office of International Relations
“Graz International Summer School Seggau 2015”
Universitaetsplatz 3
8010 Graz/Austria
Документа за пријаву:
  • Оригинал и копија онлајн пријавног формулара
  • Потврда о тренутном статусу студента на матичном универзитету
  • Копија дипломе и/или транскрипта оцена (студенти основних студија достављају транскрипт свих положених испита до тренутка пријаве, а студенти осталих нивоа студија – копију дипломе и транскрипт оцена претходног завршеног нивоа студија и транскрипт оцена на нивоу студија који тренутно похађају)
  • CV
  • Мотивационо писмо – есеј дужине једне стране
  • Два академска писма препоруке
  • Копија пасоша

Рок за пријаву: 28. фебруар 2015. године

Напомена: Документа до наведеног рока морају стићи на адресу Сегау летње школе.

Студенти са универзитета у Србији плаћају редуковану таксу за учешће у овом програму у висини од 400 евра, којом су покривени трошкови курса, трошкови школарине, смештаја и хране и изета током 2 недеље трајања курса.

Више о програму и начину пријаве можете видети овде.