Међународна летња школа „Карта за будућност“ 2015.

Институт за енергетске системе и заштиту животне средине и Канцеларија за међународну сарадњу Техничког универзитета Рига, позива студенте из читавог света заинтересоване за одрживи развој, иновативне климатске технологије, биоекономију, обновљиве изворе енергије, производњу и потрошњу енергије и дифузију иновација, да се пријаве за Међународну летњу школу „Карта за будућност“.

Овогодишња летња школа одржаће се од 17. до 28. августа у Рига и Лeтгале региону у Летонији.

Профил кандидата:
  • завршена најмање једна година студија у време почетка програма
  • познавање енглеског језика

Рок за пријаву: 05. мај 2015. године

Документа за пријаву (на енглеском језику):

• пријавни формулар
  • CV
  • Мотивационо писмо (1 страна)
  • Оверене копије универзитетске дипломе, укључујући и транскрипт оцена (за дипломце), односно тарнскрпт оцена за студенте.

Постоји могућност добијања стипендије за трошкове учешћа у програму:

• пуна стипендија: потпуно покривено учешће на овој летњој школи,
  • парцијалнa стипендија: студент мора да доплати 350 евра.

Уколико не добије стипендију, заинтересовани кандидат сам сноси пуне трошкове учешћа у програму (650 евра).

Напомена: Трошкове осигурања и трпшкове пута сносе сами кандидати.

Више о програму можете видети овде.