Конкурси 51. Дисовог пролећа

Поводом 51. Дисовог пролећа, Градска библиотека „Владислав Петковић Дис“ и Одбор Дисовог пролећа расписују следеће конкурсе:

• Конкурс за песничку награду Млади Дис

За рукопис за прву песничку збирку написану на српском језику, аутора до 31 године старости. Аутор доставља организатору рукопис у три примерка са најмање 30 песама на српском језику, потписан шифром. Решење шифре слати у посебном коверту уз рукопис.

Аутору најбољег рукописа, по одлуци трочланог стручног жирија, припада плакета Млади Дис и право да му Библиотека објави прву песничку књигу у едицији Токови.

•  Конкурс за есеј о Дису

Конкурс за есеј о песнику Владиславу Петковићу Дису и његовом стваралаштву. Право учешћа имају млади књижевни критичари, студенти, постдипломци и ученици. Аутори шаљу радове у три примерка, потписанe шифром, а решење шифре достављају у посебном коверту уз рукопис.
Трочлани стручни жири ће одабрати три најбоља рада чије ауторе Библиотека новчано награђује.

Конкурси су отворени до 10. априла 2014. године.

Рeзултати конкурса биће објављени најкасније до 20. маја 2014. године.

Награде ће бити додељене у Чачку на завршним свечаностима 51. Дисовог пролећа.

Рукописе у три примерка слати на адресу:
Градска библиотека „Владислав Петковић Дис“,
Господар Јованова 6,
 32000 Чачак,
са назнаком „за конкурс“, односно „за есеј“.

Више о конкурсу видети овде

Извор: studentskizivot