Конкурс за Студентску летњу стручну праксу 2020.

Студентска летња стручна пракса Универзитета у Крагујевцу и  Града Крагујевца

Драги студенти,

Уколико желите да искористите лето и стекнете драгоцено практично искуство, пријавите се за Студентску летњу стручну праксу

Универзитет у Крагујевцу у сарадњи са Градом Крагујевцем, осму годину заредом, организује Студентску летњу стручну праксу у установама чији је оснивач Град Крагујевац. На конкурс се могу пријавити студенти завршних година основних академских, интегрисаних академских и мастер академских студија.

Пракса ће се реализовати у два циклуса:

1.      01-31. јул 2020. године

2.      01-31. август 2020. године

Према исказаним потребама 20 установа и предузећа обухваћених овим Конкурсом, доступно је укупно 151 местo, а студенти ће имати прилику да обаве стручну праксу у следећим институцијама:

•         Градска управа за послове органа града
  • Градска управа за заједничке послове
  • Градска управа за јавне приходе и инспекцијске послове
  •               Градска управа за друштвене делатности и послове са грађанима
  • Бизнис иновациони центар
  • Народни музеј Крагујевац
  • Дом здравља Крагујевац
  • Књажевско-српски театар
  • ЈКП „Водовод и канализација“ Крагујевац
  • Историјски архив Шумадије
  • Завод за заштиту споменика културе Крагујевац
  • Градска туристичка организација „Крагујевац“
  • Предшколска установа за децу „Нада Наумовић“
  • Центар за социјални рад Крагујевац
  • Заштитник грађана
  • Јавно стамбено предузеће Крагујевац
  • ЈП Путеви
  • Завод за хитну медицинску помоћ
  • ЈКП Шумадија
  •              ЈП Урбанизам

Доступна места за обављање праксе у установама/предузећима чији је оснивач Град Крагујевац можете видети ОВДЕ.

Потребна документа за пријаву:

1.       Пријавни формулар (можете преузети овде)

2.      CV на српском језику

3.      Мотивационо писмо

4.     Потврда са факултета да сте уписани у завршну годину студија основних академских,  интегрисаних академских студија  или  мастер  академских студија. У потврди мора бити наведена просечна оцена остварена у току студија, досадашње трајање студија, као и број пренетих испита.

Кандидати који испуњавају наведене услове могу послати документацију до 26. јуна 2020. године (до 12 часова) на: razvojkarijere@kg.ac.rs (са напоменом: пријава за СЛСП 2020_ГРАД).

НАПОМЕНЕ:

• Заинтересовани студенти се могу пријавити за највише две позиције. Комисија за селекцију кандидата ће настојати да изађе у сусрет исказаним жељама кандидата, али коначан распоред по институцијама биће дефинисан у складу са бројем расположивих места.
  • Кандидати ће бити обавештени о резултатима конкурса путем електронске поште.
  • Сви кандидати ће имати ментора.
  • У зависности од потреба институције у којој се обавља пракса, кандидат ће на пракси проводити од 4 до 8 сати дневно.
  • Сви одабрани кандидати ће по успешном завршетку стручне праксе добити одговарајућу потврду.

Уколико имате питања или недоумица, можете нас контактирати путем имејла или телефона:

Тел: 034 300 425

E-mail: razvojkarijere@kg.ac.rs

Web: www.razvojkarijere.kg.ac.rs

Центар за развој каријере и саветовање студената

Универзитета у Крагујевцу