Конкурс за студентску летњу праксу у Министарству просвете, науке и технолошког развоја

Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије отвара могућност студентске праксе за пет практиканата на период од два месеца у групи за развој информационог система, у периоду од 15. јула 2015. до 15. септембра 2015. године.

Програм студентске праксе се обавља кроз рад уз учење о пословима:

• изради веб апликација за потребе скупљања и приказивања података о образовним и научним институцијама у Србији
  • корисничкој подршци у процесу скупљања података од образовних и научних инститиција у Републици Србији
  • обради података из различитих извора за потребе Министарства просвете, науке и технолошког развоја

Практикант ће све задатке обављати уз менторство запослених у групи за развој информационог система Министарства просвете, науке и технолошког развоја.

Радна пракса се обавља у згради Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, Немањина 22-26, Београд.

За праксу се могу пријавити студенти основних или мастер академиских студија и студенти струковних студија (потврду образовне институције обезбеђују само за студенти који су изабрани за праксу, тј. није је потребно приложити уз пријаве).

Потребна предзнања и искуства:

• одлично знање и искуство у програмирању веб апликација и познавање PHP-а и МySQL-а и познавање бар једног објектно оријентисаног или функционалног програмског језика

Рок за пријаву: 10. јул 2015. године

Начин пријаве: CV (у EuroPass формату) и мотивационо писмо послати путем пријавног формулара који можете пронаћи овде

Напомене:

• CV и мотивационо писмо треба да садрже линкове ка радовима студента из области веб дизајна или програмирања апликација (било да су ови радови направљени у сврхе вежбе или у неке друге сврхе).
  • На разговор ће бити позвани само одабрани кандидати.
  • За студенте који немају смештај у Београду, за време трајања праксе су обезбеђена 3 места у студентском дому у Београду.

Извор: Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије