Конкурс за литерарну награду “Ђура Ђуканов”

Народна библиотека Јован Поповић из Кикинде расписала је конкурс за литерарну награду “Ђура Ђуканов”.

Награда се додељује за најбољу збирку приповедака аутора млађег од 30 година писану на српском језику, под условом да рукопис претходно није био објављиван у целости или у деловима.

Награда “Ђура Ђуканов” састоји се од штампања књиге џепног формата, у тврдом повезу, у тиражу од 350 примерака.

Рок за достављање рукописа је 31. мај 2014. године.

Рукописе слати искључиво у електронском формату на адресу:
или послати CD на адресу:
Народна библиотека „Јован Поповић”,
Трг српских добровољаца 57,
23300 Кикинда (са назнаком: “За литерарни конкурс Ђура Ђуканов”)

Рукописе слати потписане пуним именом и презименом, годином рођења, адресом становања, телефоном и е-маил адресом. Рукописи послати са непотпуним подацима или у неодговарајућем формату неће моћи да конкуришу за награду.

Жири награде “Ђура Ђуканов” ради у саставу: Јасна Новаков Сибиновић, извршна уредница “Геопоетике“, Иван Радосављевић, уредник “Књижевне радионице Рашић“, и Звонко Карановић, књижевник из Београда.

Одлуку о додели награде жири ће донети најкасније до 1. септембра 2014. године. Награда ће званично бити уручена лауерату у Народној библиотеци “Јован Поповић” 19. јануара, на дан рођења Ђуре Ђуканова, значајног банатског писца, годину дана од расписивања конкурса.

Више о програму и начину пријаве видети овде

Извор: najstudent