Global Talent програм: Плаћена пракса у иностранству

Global Talent је глобални програм пракси који студентима и дипломцима пружа прилику за мултикултурално професионално искуство и развој у неким од најбољих компанија и институција у свету, као и прилику да раде у својој струци, примене знање стечено на факултету и направе прве кораке у својој будућој каријери.

У оквиру Global Talent програма тренутно су доступне следеће могућности за праксу:

1. Стручна пракса у области едукације: Предавање енглеског језика у Русији (Новосибирск)

Трајање праксе: 25. фебруара до 25. маја (12 недеља)

Пракса подразумева рад са децом старости од 3 до 10 година у едукационом центру, у компанији Научилус (полазник праксе припрема интерактивна предавања и радионице за децу како би им на што занимљивији начин пренео знање енглеског језика)

Плата: 15 000 рубљи

• Одлично познавање енглеског језика
  • Претходно искуство у раду са децом

2. Стручна пракса у области маркетинга: Санкт Гален (Швајцарска)

Трајање праксе: 6 до 24 недеље

Пракса подразумева промовисање Prakash Chemicals International компаније, као и склапање партнерстава са агенцијама и рад на друштвеним мрежама. На теби је да правиш садржаје који ће помоћи ПР позиционирању, као и да пратиш трендове и понашање конкурената.

Смештај и један оброк су обезбеђени, као и плата од 300 америчких долара.

• Дипломирани студент или студент завршне године факултета/више школе/мастера
  • Одлично познавање енглеског језика (немачки језик је пожељан)
  • Знања или искуства у области маркетинга

3. Стручна пракса у области информационих технологија: Хамбург (Немачка)

Трајање праксе: 6 месеци (од 01. априла до 01. октобра)

Радно време: од 08 до 16 часова

Компанија Digital Collections (Хамбург, Немачка) тражи студента који ће са другим људима у тиму радити на развоју интерфејса за софтвере које ова компанија продаје. Програмски језици на којима се ради су MySQL, PHP, JavaScript, jQuery, а оперативни сyстем који се користи je Linux.

Плата: 1730 америчких долара

• Дипломирани студент или студент завршне године факултета/више школе/мастера
  • Одлично познавање енглеског језика (немачки језик је пожељан)
  • Поседовање знања у ИТ сектору, као и у маркетингу

Уколико желиш да се пријавиш и информишеш о даљем процесу учешћа на овој, или праксама попут ове, пријави се на сајту AIESEC организације и бићеш контактиран у року од 48 часова.

Више информација о овом програму праксе можете видети овде.