Европска организација за нуклеарна истраживања (CERN): програм за студенте докторских студија

Рок за пријаву: 26. април 2016. године

Стипендије намењене постдипломцима специјализованим у области примењене физике, инжењерства и компјутерских наука.

Прилика заинтересованим кандидатима за рад на дисертацији током боравка у ЦЕРН-у у трајању од 6 до 36 месеци.

Доступне области: примењена физика, информатика, математика, електротехника, електронско инжењерство, машинско инжењерство, грађевинарство, наука о материјалима, заштита од зрачења, безбедност и заштита животне средине, комуникацијске науке, премеравање, ултра високи вакуум.

Потребно је знање енглеског или француског језика.

Програм подразумева запослење за које следи одговарајућа новчана накнада (3679 швајцарских франака месечно -нето); покривени трошкови пута и здравственог осигурања, као и помоћ при проналажењу смештаја.

Више информација о овом програму и начину пријаве можете видети овде.