ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

ПОЗИВ ЗА ПРИЈАВУ СТУДЕНАТА ЗА СТИПЕНДИРАНУ МОБИЛНОСТ

НА УНИВЕРЗИТЕТУ ПОРТО (Португалија)

На конкурс се могу пријавити студенти основних/интегрисаних академских студија Универзитета у Крагујевцу (размена у трајању од 1 семестра, у наредној академској години, 2016/17.).

РОК ЗА ДОСТАВЉАЊЕ ПРИЈАВЕ: 10. април 2016.

ПРИЈАВА: Заинтересовани кандидати морају пратити пријавну процедуру Универзитета у Порту, односно потребно је отворити налог на е-порталу: http://mobileplus.up.pt/

• Процес пријаве погледајте ОВДЕ.
  • Листа докумената за пријаву доступна је ОВДЕ.
  • Академску понуду Универзитета у Порту можете погледати ОВДЕ.
  •  Упутство за пријаву кандидата можете погледати ОВДЕ.

I По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу извршиће валидацију пријава (техничка провера пријава). Након валидације пријава, следи процес евалуације који спроводи Универзитет у Порту.

II Универзитет у Порту одлучује о финалној селекцији кандидата сходно броју стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

III План студија (Mobility proposal) подразумева предмете које студент жели да похађа током размене и биће основа за израду Уговора о учењу који се припрема након завршене селекције кандидата. Приликом одабира предмета потребно је да се студенти консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, а препорука је и да се консултују  и са предметним наставницима.

Контакт листа Еразмус+ координатора доступна је на сајту Универзитета у Крагујевцу.

IV Информације о стипендији и студијском боравку:

• Месечна стипендија у износу од 800 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (до износа од 360 евра)

Више информација о Универзитету у Порту можете видети овде.

Одговоре на најчешће постављана питања можете видети овде.

ПРИЈАВА:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@kg.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 08:00 до 16:00 часова.

Адреса: Универзитет у Крагујевцу

Јована Цвијића бб.

34 000 Крагујевац

Напомена за слање поштом: Пријава за Еразмус+ мобилност

РОК ЗА ДОСТАВЉАЊЕ ПРИЈАВЕ: 10. април 2016.

Уколико имате питања, можете нас контактирати

путем електронске поште или телефона:

Контакт телефон:  034 300 425

Е-пошта: erasmus@kg.ac.rs