Bubble Cup такмичење у програмирању 2015.

У току су пријаве за осмо по реду Bubble Cup такмичење у програмирању. Организатори такмичења су Друштво за информационе системе и рачунарске мреже Србије и Microsoft развојни центар Србија.

Циљ програма је популаризовање програмирања међу студентима и средњошколцима и припрема за међународна такмичења.

Програм се састоји из два дела: две квалификационе рунде у пролеће и финална рунда такмичења у септембру.

Такмичење је намењено тимовима, како студената тако и средњошколаца из земље и иностранства. Кандидати рођени 1991. године или касније могу учествовати у такмичењу. Тимови су орају бити трочлани. Сви чланови тима морају бити са истог Универзитета, али могу бити са различитих факултета.

Такмичари могу оформити тим током регистрације или касније, али не касније од 48 сати пре почетка друге квалификационе рунде.

Најбољи тимови биће награђени вредним наградама.

Почетак прве рунде: 01. април 2015. године

Више о програму видети овде.

Извор: studentskizivot