Bristol short story prize 2014:  награда за најбољу кратку причу

Bristol Short Story Prize, интернационално такмичење у писању кратких прича, отворено је како за кандидате који иза себе имају објављивана дела, тако и за оне који своје радове нису објављивали. Циљ овог такмичења је афирмисање неафирмисаних писаца и представљање жанра кратке приче ширем аудиторијуму.

Кандидати заинтересовани за ово такмичење могу послати прича колико желе.

Такса за учешће је 8 фунти по поднетој причи.

Прича мора бити написана на енглеском језику. Максимална дужина приче је 4000 речи, не рачунајући наслов. Тема може бити обрађена графички, стихом или у одређеном жанру (научна фантастика, историја, љубавн, дечја), а учесници морају имати више од 16 година у време пријаве.

Рок за пријаву: 30. април 2014.

Пријава је могућа путем мејла на адреси http: online-entry

Или поштом на адресу:
Bristol Short Story Prize, Unit 5.16, Paintworks, Bath Road Bristol BS4 3EH

Победничке приче (20 најбољих) биће објављене у седмој антологији овог такмичења, а за победнике су предвиђене новчане награде.

Више о програму видети на: bristolprize

Извор: studentskizivot