АРХИТОН - НАЦИОНАЛНИ КОНКУРС ЗА НАЈБОЉЕ ИДЕЈНО РЕШЕЊЕ УРЕЂЕЊА ГРАДСКИХ КРОВОВА И УРБАНИХ ЏЕПОВА

АРХИТОН, национални конкурс за најбоље идејно решење уређења градских кровова и урбаних џепова део је пројекта “Клима се мења. А ти?”

Циљ конкурса је ангажовање студента и младих стручњака у креирању идејног решења уређења и унапређења градских простора малих димензија са великом употребном, социјалном и еколошком вредношћу и кровова у градским срединама.

Конкурс је отворен до 15. маја 2014. и има две елиминационе рунде.

У првој рунди, жири ће изабрати до 20 најбољих идејних решења у обе категорије.

У другој рунди, аутори изабраних радова ће презентовати своја идејна решења жирију и публици.
На основу критеријума конкурса, жири ће изабрати победнике у обе категорије. Церемонија доделе награда ће бити одржана након проглашења победника.

Награде за најбоља решења уређења градских кровова и урбаних џепова је обезбедила компанија Леново:
• прва награда за најбоље решење градског крова - Леново YOGA HD IPS 10.1” таблет
• прва награда за најбоље решење урбаног џепа - Леново YOGA HD IPS 10.1” таблет

Најбоља решења ће бити публикована и изложена у Дому омладине Београда, у оквиру 5. Међународног фестивала зелене културе "Green Fest" (28-31. октобар 2014).

Више о програму видети на: arhiton

Извор: najstudent